• اتصال و استفاده از درگاه پرداخت

    پس از آنکه ترمینال درگاه پرداخت وب سایت شما راه اندازی و فعالسازی گردد شما قادر به اتصال و استفاده از درگاه پرداخت هستید، برای اتصال به درگاه پرداخت شما نیازمند کلید API یا APIKey هستید، کلید API در ایمیل اطلاع رسانی فعالسازی نهایی درگاه پرداخت برای شما ارسال و همچنین همواره پس از ورود به داشبورد درگاه از طریق منوی تنظیمات، اطلاعات درگاه قادر به مشاهده مشخصات و دریافت APIKey جهت اتصال به درگاه پرداخت وب سایت خود هستید.

    در صفحه اطلاعات درگاه علاوه بر امکان مشاهده APIKey اطلاعات و مشخصات درگاه نمایش داده می شود و شما از طریق همین بخش قادر به دریافت لوگو تایید اعتبار درگاه وب سایت خود هستید، توجه داشته باشید هنگام کپی و انتقال کلید تمام متن آن انتخاب و کاراکتر فاصله در ابتدا و یا انتهای آن اضافه نگردد. کلید اتصال یک مقدار 32 کاراکتری با فرمت GUID می باشد که به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد و از طریق آن قادر به اتصال به API درگاه پرداخت خواهید بود.

    در صورتی که شما از سیستم های آماده مانند وردپرس، جوملا، WHMCS و... هستید و از افزونه های پرطرفدار مانند ووکامرس، EDD، جومشاپینگ و... استفاده می نمایید کافی است با مراجعه به بخش پلاگین های وب سایت نسبت به دریافت پلاگین یا افزونه پرداخت برای سیستم مورد استفاده خود اقدام نمایید، افزونه های موجود به صورت تست شده و با نصب آسان بر اساس استاندارد های سیستم مورد استفاده به آسانی امکان انجام تراکنش از طریق درگاه پرداخت پارس پال را برای شما فرآهم می نمایند، همچنین در صورتی که در نصب و یا راه اندازی افزونه برروی وب سایت با خطا یا مشکلی مواجه شدید می توانید با تهیه تصویری از خطا آن را جهت بررسی و دریافت راهنمایی از طریق تیکت در بخش پشتیبانی برای تیم فنی ارسال نمایید.

    حال اگر از سیستم خاص و یا وب سایت برنامه نویسی شده استفاده می نمایید می بایست با توجه به مستندات و نمونه کد های موجود نسبت به پیاده سازی و برنامه نویسی اتصال به Api و انجام روال پرداخت از طریق درگاه اقدام نمایید، به منظور سهولت در برنامه نویسی API آزمایشی و توضیحات جامع و کامل در این رابطه در " مرکز راهنمایی توسعه دهندگان " موجود می باشد که با مطالعه آن به صورت کامل قادر به پیاده سازی روال برنامه نویسی درگاه پرداخت خواهید بود.