• ثبت درخواست دریافت درگاه پرداخت

  پس از فعالسازی حساب کاربری اولین اقدام جهت دریافت درگاه پرداخت ثبت درخواست در پنل کاربری می باشد، به منظور ثبت درخواست می توانید برروی گزینه " ثبت درخواست درگاه پرداخت " که در بالای صفحه سمت چپ قرار دارد کلیک نمایید، همچنین با انتخاب گزینه درگاه های پرداخت من در منوی اصلی نیز به صفحه ثبت درخواست هدایت خواهید شد.

  به این نکته توجه داشته باشید که پیش از ثبت درخواست درگاه وب سایت شما می بایست در وضعیت عملیاتی، دارای محتوای کامل و تعیین کننده موضوع فعالیت شما باشد و در صورتی که محتوای وب سایت ناقص، تستی و یا کامل نباشد درخواست شما پذیرش نخواهد شد، لذا پس از راه اندازی کامل وب سایت خود نسبت به ثبت درخواست درگاه اقدام فرمایید.

  در فرم ثبت درخواست درگاه پرداخت در صورتی که شما دارای وب سایت هستید می بایست اطلاعات مورد نیاز را تکمیل نمایید و در صورتی که شما وب سایت یا فروشگاه اینترنتی نداشته و صرفا نیازمند واریز آنلاین به حساب هستید می توانید گزینه ایجاد صفحه شخصی پرداخت را انتخاب نمایید.

  - در فرم ثبت درخواست درگاه تمام فیلد ها الزامی می باشد و عنوان می بایست به صورت کاملا فارسی و عینا مطابق با نام فروشگاه یا وب سایت تعیین گردد و عنوان فروشگاه یا وب سایت در آن درج نشود، آدرس دامنه نیز می بایست به صورت کامل با درج http یا https و تنها با مقدار دامنه اصلی یا زیردامنه مورد نظر وارد شود، برای مثال http://sitename.ir و یا https://shop.mysite.ir .

  - در این مرحله می بایست شناسه شبای حساب به نام دارنده اکانت معرفی گردد، به این نکته توجه داشته باشید که شبا می بایست در انجام استعلام به نام دارنده حساب کاربری باشد و امکان معرفی حساب دیگران مقدور نمی باشد، همچنین برای وب سایت های موسسات، خیریه ها، ارگان ها و... تنها امکان معرفی حساب مطابق با نام موسسه یا ارگان وجود دارد و به هیچ وجه امکان معرفی حساب شخصی برای وب سایت های سازمانی وجود ندارد.

  - در بخش ترمینال نیز، شرکت های PSP بر اساس شرایط حساب شما نمایش داده خواهد شد که می توانید شرکت پرداخت مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

  - دسته بندی صنفی و حوزه فعالیت بر اساس دستورالعمل ابلاغی شاپرک می باشد و با امکان جستجو موجود در فیلد مربوطه می بایست دسته بندی مرتبط با فعالیت خود را انتخاب نمایید.

  - در بخش اطلاعات پشتیبانی می بایست مشخصات و اطلاعات تماس وب سایت خود جهت پشتیبانی مشتریان را اعلام نمایید و در صورتی که تمایل دارید از اطلاعات دارنده پنل استفاده شود می توانید چک باکس مربوطه را انتخاب نمایید، به این نکته توجه داشته باشید این اطلاعات به صورت عمومی در صفحه پرداخت و صفحه تایید اعتبار درگاه شما نمایش و در صورت مراجعه مشتری جهت پیگیری سفارش یا وجود مشکل در استفاده از خدمات به پرداخت کننده اعلام خواهد شد.

  - در صورتی که از آی پی سرور هاست وب سایت خود اطلاع دارید آن را جهت ایجاد دسترسی تعیین نمایید در غیر این صورت با انتخاب گزینه شناسایی خودکار در اولین اتصال وب سایت شما به درگاه آی پی ثبت و اطلاع رسانی خواهد شد، همچنین آی پی های مجاز جهت اتصال به درگاه پس از فعالسازی درگاه نیز در بخش تنظیمات آی پی قابل مدیریت و اصلاح می باشند.

  - پس از تکمیل فرم و ثبت اطلاعات درخواست شما جهت بررسی در صف انتظار قرار خواهد گرفت و نتیجه آن از طریق پنل، ایمیل و پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

  پس از بررسی درخواست در صورتی که مشکل یا نقص قابل رفع در وب سایت یا فروشگاه اعلامی وجود داشته باشد، موارد جهت رفع نقص اعلام می گردد و در صورتی که محتوا، موضوع، محصولات یا خدمات ارائه شده بر خلاف قوانین و مقررات اجرایی پارس پال باشد درخواست به صورت کامل رد خواهد شد. و در صورت تایید درخواست، شروع مراحل راه اندازی و فعالسازی درگاه آغاز خواهد شد.

  تمامی تغییر وضعیت ها از طریق پنل، ایمیل و پیامک اطلاع رسانی و به صورت لحظه ای در بخش درگاه های پرداخت من پنل کاربری قابل مشاهده می باشد.