• کد رهگیری مالیاتی

  با اجرایی شدن ماده ۱۱ قانون “پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان” هر ابزار پذیرندگی باید کد رهگیری و پرونده مالیاتی داشته باشد و تمامی صاحبان درگاه پرداخت اینترنتی مودی مالیات محسوب می‌شوند ، بدین ترتیب از بهمن ماه 99 ، تمامی متقاضیان دریافت درگاه پرداخت اینترنتی ابتدا می بایست کد رهگیری مالیاتی خود را اخذ و سپس درخواست فعالسازی ترمینال خود را ارسال نمایند.

  اولین گام جهت دریافت کد رهگیری مالیاتی مراجعه به لینک https://tax.gov.ir/action/do/registrationselector و  ثبت نام در وب سایت سازمان امور مالیاتی در قالب یک شخصیت حقیقی و یا حقوقی است.

  کاربرانی که قبلا نسبت به ثبت اطلاعات و دریافت شماره اقتصادی خود از سامانه مالیات اقدام نموده اند ، هم اکنون جهت دریافت کد رهگیری مالیاتی می بایست به لینک فوق مراجعه و نسبت به دریافت کد رهگیری ثبت نام خود اقدام نمایند.

  ثبت نام الکترونیک و در نهایت تخصیص شماره اقتصادی از طرف سازمان امور مالیاتی کاملا رایگان صورت می پذیرد.


  تمامی کسب وکارهای بزرگ ، کوچک ، خانگی ،کسب و کارهای وابسته به ارگان ها و یا سازمان های خاص ، خیریه ها و موسسات مردم نهاد ، کسب و کارهای معاف ، غیر معاف و به صورت کلی تمامی متقاضیان درگاه پرداخت اینترنتی در هر سطح و موضوعی  الزاما می بایست نسبت به عضویت در این سامانه اقدام نمایند و پس از آن از طریق اداره مالیات حوزه فعالیت خود نسبت به پیگیری معافیت ها و موارد مرتبط اقدام نمایند.

  صرف ثبت نام در این سامانه به منزله پرداخت مالیات نمی باشد ، ثبت نام در این سامانه شما را به عنوان یک صاحب کسب و کار و یا مودی مالیاتی معرفی می نماید و دریافت مالیات پیرو قوانین مالیاتی کل کشور و با توجه به صنف و نوع فعالیت شما توسط اداره مالیات حوزه فعالیت مشخص می گردد.

  با توجه به آنکه کلیه اطلاعات وارد شده در بخش ثبت نام اعتبار سنجی میگردد لطفا جهت تسریع در انجام مراحل ابتدا صحت کلیه مقادیر را بررسی و سپس نسبت به تایید اطلاعات اقدام فرمایید.

  پارس پال هیچ گونه دسترسی به اطلاعات و مشخصات وارد شده توسط شما در سامانه امور مالیاتی را ندارد و سوالات ، مشکلات و موارد مربوط به مراحل ثبت نام در این سامانه را می بایست از طریق پشتیبانی همان سامانه پیگیری فرمایید.

  پس از انجام پیش ثبت نام در بخش مشخصات همانگونه که در تصویر زیر مشخص گردیده است می بایست نسبت به اعلام کد رهگیری مالیاتی در بخش درخواست درگاه اقدام فرمایید.


  کد رهگیری اعلام شده جهت فعالسازی ترمینال  از سوی شاپرک با مشخصات دارنده اکانت کاربری مطابقت و در صورت وجود هرگونه تناقضی امکان فعالسازی ترمینال وجود ندارد.

  جهت دریافت راهنمای کامل مراحل دریافت کد رهگیری به لینک https://tax.gov.ir/action/do/show/2 مراجعه فرمایید.