قوانین مالی

1-3) به دلیل سهولت در استفاده از خدمات کلیه واحدهای خدماتی در پارس پال برحسب "تومان" ارائه می گردد.

2-3) میزان کارمزد استفاده از خدمات پارس پال 1% است و در صورت نیاز به افزایش و یا کاهش کارمزد ، اطلاع رسانی عمومی آن انجام خواهد گرفت .

3-3) کاربر جهت شارژ اعتبار کیف پول خود الزاما می بایست از کارت بانکی به نام خود استفاده نماید و مبلغ شارژ شده به هیج عنوان قابل استرداد و برگشت نمی باشد ، در صورت عدم رعایت موارد اعلام شده کلیه مسئولیت های ناشی از آن بر عهده کاربر است.

4-3) به مبالغ موجود در حساب کاربری پارس پال ، سود و تسهیلاتی تعلق نمی گیرد و مبلغ کارمزد پارس پال در هنگام ثبت درخواست تسویه حساب از مبلغ درخواستی کسر میگردد.

5-3) حداقل مبلغ جهت ثبت درخواست تسویه حساب 10000 تومان می باشد و حداکثر مبلغ پیرو قوانین شبکه پایا منظور میگردد و هرکاربر تنها در روز یک مرتبه قادر به ثبت درخواست تسویه حساب می باشد.

6-3) جهت انجام فرایند تسویه حساب هر شخص می بایست اطلاعات حساب بانکی به نام خود را معرفی و ثبت نماید و مسئولیت ثبت اشتباه اطلاعات و یا ثبت اطلاعات حساب بانکی به نام شخص دیگر بر عهده کاربر می باشد ، کلیه حواله ها به صورت پایا و توسط شرکت شاپرک انجام میگردد و پارس پال تاثیری در زمان صدور حواله ،  واریز آن به حساب مقصد و موارد مرتبط ندارد .

7-3) کلیه مبالغ واریز شده به حساب کاربر از طریق پرداخت از درگاه  ، به دلیل وجود سیکل تضمین پرداخت به پرداخت کننده ،  نیازمند گذشت 48 ساعت مدت زمان انتظار می باشد و مبالغ پس از این مدت زمان قابل برداشت و تسویه میگردد.

8-3) پارس پال ممکن است مدت زمان انتظار برداشت را بنا به تشخیص خود برای برخی از کاربران با توجه به نوع فعالیت ، مدت فعالیت ، شرکت ها و سازمان های خاص و ....  کسر نماید که در این صورت کاربر در زمان سریعتری قادر به برداشت مبالغ از حساب کاربری خود می باشد.

9-3) پس از صدور حواله پایا ، هر گونه تاخیر در واریز وجه ، اختلال و مشکلی  در حواله صادر شده خارج دسترسی و مسئولیت های پارس پال می باشد و تمامی این موارد در چهار چوب قوانین شبکه پایا می باشد.

10-3) در صورتی که کاربر در موعدهای مقرر نسبت ثبت درخواست تسویه حساب اقدام ننماید ، پارس پال براساس سیاست های مالی خود ممکن است به صورت هفتگی و یا ماهیانه موجودی حساب کاربر را با حساب بانکی معرفی شده در پنل کاربری تسویه نماید.

11-3) در صورتی که پرداخت کاربر به صورت ناموفق انجام پذیرد (در بازگشت از بانک به پارس پال و یا از پارس پال به بانک) و مبلغ از حساب کاربر کسر شده باشد این مبلغ طی 72 ساعت پس از پرداخت ناموفق به حساب پرداخت کننده برگشت می گردد ، در صورت عدم برگشت طی 72 ساعت پس از پرداخت  و یا انجام پرداخت نامشخص ، می بایست اطلاعات دقیق پرداخت را از طریق تیکتینگ برای بخش تراکنش های ناموفق ارسال تا بررسی و پیگیری های لازم انجام پذیرد .

12-3) در صورتی که پارس پال از سوی یکی از سازمان ها و یا ارگان هایی مانند مالیات درخواستی مبنی بر ارائه گردش کار و حساب پذیرندگان در پارس پال دریافت نماید ، اطلاعات و گردش کار پذیرنده به آن سازمان ارائه میگردد.

13-3) در صورت مشاهده تراکنش و یا فعالیت مشکوکی در حساب کاربر ، پارس پال می تواند وجه مورد نظر را تا زمان تعیین وضعیت و تحویل سفارش مسدود و پس از تعیین وضعیت مبلغ را به حساب کاربر واریز می نماید.

14-3) در صورت بروز تخلفی از سوی کاربر و یا آنکه این مجموعه  فعالیت صورت گرفته را مشکوک تشخیص دهد ، پارس پال می تواند بدون هیچ اطلاع رسانی مبالغ موجود در حساب کاربری شخص را مسدود و از کلیه پرداخت های صورت گرفته استعلامات لازم از پرداخت کننده ،  بانک و ... دریافت نمایید و آزاد سازی مبلغ نیز مشروط به دستور مراجع ذیصلاح می باشد.