قوانین پرداخت کنندگان

1-5) پارس پال یک گذرگاه واسط پرداخت است (پرداخت یار) و هیچ محصولی را به فروش نمی رساند در صورتی که از طریق درگاه پارس پال عملیات پرداخت انجام داده اید و هم اکنون نیازمند دریافت اطلاعات و پشتیبانی درباره محصول و خدمات مورد نظر هستید، می بایست به سایت فروشنده محصول ( سایتی که محصول در آن معرفی و عرضه شده است) مراجعه فرمایید.

2-5) پرداخت کننده قبل از انجام خرید از فروشگاه های آنلاین متصل به درگاه پارس پال می بایست کلیه پارامترها، ملاک ها و انتظارات شخصی خود را از یک فروشگاه آنلاین در نظر گرفته و پس از انجام بررسی های لازم و همچنین اطمینان از کمیت و کیفیت محصول و خدمات ارائه شده اقدام به خرید نماید و پس از انجام خرید در صورت بروز هر گونه مشکلی هیچ مسئولیتی بر عهده پارس پال نمی باشد.

 به عنوان مثال: در صورتی که برای شما به عنوان یک پرداخت کننده دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی، پشتیبانی آنلاین و ... برای یک فروشگاه آنلاین الزامی است می بایست قبل از انجام پرداخت پارامترهای مورد نظر خود را بررسی و در صورتی که فروشگاه دارای تمامی آن پارامترها است نسبت به خرید اقدام فرمایید.

3-5) ارائه تمامی امور مرتبط با پشتیبانی، کمیت، کیفیت و خدمات پس از فروش محصول نیز به عهده سایت فروشنده می باشد و ارسال تیکت در رابطه با پیگیری و دریافت خدمات پشتیبانی محصول خریداری شده بدون بررسی حذف خواهد شد.

4-5) پرداخت کننده موظف است قبل از جهت انجام فرایند پرداخت در وب سایت فروشنده اطلاعات هویتی خود را به صورت صحیح وارد و تکمیل نماید و در صورتی که این اطلاعات در وب سایت فروشنده از وی دریافت نگردیده است می بایست اطلاعات خود را در صفحه پرداخت پارس پال جهت پیگیری های آتی ثبت نماید. 

5-5) پارس پال در ابتدای عضویت و فعالیت هر کاربر، فروشگاه کاربر را پیرو قوانین ارائه خدمات درگاه پرداخت بررسی و تایید می نماید، ولی ممکن است پس از آن تغییراتی در فروشگاه ایجاد گردد، بنابراین هیچ گونه مسئولیت و نظارتی بر کلیه محصولات و خدمات ارائه شده توسط وب سایت های استفاده کننده از خدمات درگاه پرداخت ندارد.

6-5) پرداخت کنندگان قبل از خرید از وب سایت هایی که از سرویس پارس پال استفاده می کنند لازم است تمام قوانین و مقررات آن سایت را کاملا مطالعه کنند زیرا، این مجموعه تنها فرایند تحویل محصول به پرداخت کننده را تضمین می نماید و هر سایت سیاست ها و قوانین خاص خود را دارد و در صورت وجود مشکل و یا سوء استفاده های احتمالی پارس پال هیچ مسئولیتی را برعهده نمی گیرد.

7-5) در صورتی که پرداخت کننده اقدام به پرداخت جهت انجام یک معامله و یا خرید غیر مجاز نماید، کلیه مسئولیت ناشی از آن بر عهده پرداخت کننده است و آن پرداخت شامل هیچ یک از قوانین پارس پال نمیگردد.

8-5) در صورت انجام خرید و فروش  بابت محصولات اکانتینگ مانند Gmail، صفحات شبکه های مجازی، بازی ها و ... پرداخت انجام شده شامل تضمین پرداخت و قوانین اعلام شده در پارس پال نمی گردد و پارس پال هیچ مسئولیتی در رابطه با پیگیری مشکل به وجود آمده هم از سوی پرداخت کننده و هم پذیرنده را ندارد.

9-5) در صورتی که پرداخت کاربر به صورت ناموفق انجام پذیرد (در بازگشت از بانک به پارس پال و یا از پارس پال به بانک) و مبلغ از حساب پرداخت کننده کسر شده باشد این مبلغ طی 72 ساعت پس از پرداخت ناموفق به حساب پرداخت کننده برگشت می گردد، در صورت عدم برگشت طی 72 ساعت پس از پرداخت و یا انجام پرداخت نامشخص، می بایست اطلاعات دقیق پرداخت را از طریق منوی پشتیبانی، ارسال تیکت برای بخش تراکنش های ناموفق ارسال تا بررسی و پیگیری های لازم انجام پذیرد.

10-5) در صورتی که پرداخت کننده محصولی را از فروشگاه متصل به درگاه پارس پال خریداری نماید و فروشنده نسبت به ارسال محصول و یا خدمات اقدام ننماید، پرداخت کننده می تواند حداکثر تا 48 ساعت پس از خرید با مراجعه به منوی پشتیبانی، ارسال تیکت با ارائه شماره تراکنش پرداخت خود اعلام شکایت نماید، درخواست های ارسال شده پس از این مدت زمان شامل تضمین پرداخت پارس پال نمیگردد و امکان پیگیری آن وجود ندارد.

11-5) پس از ارسال شکایت از سوی پرداخت کننده، پارس پال شکایت را از طریق تیکت به فروشنده اعلام می نماید، فروشنده حداکثر پس از 24 و در موارد خاص 48 ساعت از زمان ارسال تیکت می بایست نسبت به ارسال پاسخ و تعیین وضعیت سفارش اقدام نماید، کلیه روال های صورت گرفته و یا اظهارات فروشنده از طریق تیکت به پرداخت کننده اطلاع رسانی می گردد.

12-5) در صورتی که نتیجه شکایت پرداخت کننده، استرداد مبلغ پرداختی باشد، مبلغ تنها به شماره کارتی که پرداخت از طریق آن صورت پذیرفته است برگشت میگردد.