قوانین پرداخت کنندگان

1-5) پارس پال یک گذرگاه واسط پرداخت است (پرداخت یار) و  هیچ محصولی را به فروش نمی رساند در صورتی که از طریق درگاه پارس پال عملیات پرداخت انجام داده اید و هم اکنون نیازمند دریافت اطلاعات و پشتیبانی درباره محصول و خدمات مورد نظر هستید ، می بایست به سایت فروشنده محصول ( سایتی که محصول در آن معرفی و عرضه شده است) مراجعه فرمایید .

2-5) پرداخت کننده قبل از انجام خرید از فروشگاه های آنلاین متصل به درگاه پارس پال می بایست کلیه پارامترها ، ملاک ها و انتظارات شخصی خود را از یک فروشگاه آنلاین در نظر گرفته و پس از انجام بررسی های لازم و همچنین اطمینان از کمیت و کیفیت محصول و خدمات ارائه شده اقدام به خرید نماید و پس از انجام خرید در صورت بروز هر گونه مشکلی هیچ مسئولیتی بر عهده پارس پال نمی باشد .

 به عنوان مثال : در صورتی که برای شما به عنوان یک پرداخت کننده دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی ، پشتیبانی آنلاین و ... برای یک فروشگاه آنلاین الزامی است می بایست قبل از انجام پرداخت پارامترهای مورد نظر خود را بررسی و در صورتی که فروشگاه دارای تمامی آن پارامترها است نسبت به خرید اقدام فرمایید.

3-5) ارائه تمامی امور مرتبط با پشتیبانی ، کمیت ، کیفیت و خدمات پس از فروش محصول نیز به عهده سایت فروشنده می باشد و ارسال تیکت در رابطه با پیگیری و دریافت خدمات پشتیبانی محصول خریداری شده بدون بررسی حذف خواهد شد .

4-5) پرداخت کننده موظف است  قبل از جهت انجام فرایند پرداخت در وب سایت فروشنده اطلاعات هویتی خود را به صورت صحیح وارد و تکمیل نماید و در صورتی که این اطلاعات در وب سایت فروشنده از وی دریافت نگردیده است  می بایست اطلاعات خود را در صفحه پرداخت پارس پال جهت پیگیری های آتی ثبت نماید . 

5-5) پارس پال در ابتدای عضویت و فعالیت هر کاربر ، فروشگاه  آن را پیرو قوانین ارائه خدمات درگاه پرداخت بررسی و تایید  می نماید ، ولی ممکن است پس از آن تغییراتی در فروشگاه ایجاد گردد ، بنابراین هیچ گونه مسئولیت و نظارتی بر کلیه محصولات و خدمات ارائه شده توسط وب سایت های استفاده کننده از خدمات درگاه پرداخت ندارد.

6-5) پرداخت کنندگان  قبل از خرید از وب سایت هایی که از سرویس پارس پال استفاده می کنند لازم است تمام قوانین و مقررات آن سایت را کاملا مطالعه کنند زیرا، این مجموعه تنها فرایند تحویل محصول به پرداخت کننده را تضمین می نماید و هر سایت سیاست ها و قوانین خاص خود را دارد و در صورت وجود مشکل و یا سوء استفاده های احتمالی پارس پال هیچ مسئولیتی را برعهده نمی گیرد.

7-5) در صورتی که پرداخت کننده اقدام به پرداخت جهت انجام یک معامله و یا خرید غیر مجاز نماید ، کلیه مسئولیت ناشی از آن بر عهده پرداخت کننده است و آن پرداخت شامل هیج یک از قوانین پارس پال نمیگردد.

8-5) در صورت انجام خرید و فروش  بابت اکانتی مانند Gmail ، صفحات شبکه های مجازی ، بازی ها و ... پرداخت انجام شده شامل تضمین پرداخت و قوانین اعلام شده در پارس پال نمی گردد و پارس پال هیچ مسئولیتی در رابطه با پیگیری مشکل به وجود آمده هم از سوی پرداخت کننده و هم پذیرنده را ندارد.

9-5) در صورتی که پرداخت کاربر به صورت ناموفق انجام پذیرد (در بازگشت از بانک به پارس پال و یا از پارس پال به بانک) و مبلغ از حساب پرداخت کننده  کسر شده باشد این مبلغ طی 72 ساعت پس از پرداخت ناموفق به حساب پرداخت کننده برگشت می گردد ، در صورت عدم برگشت طی 72 ساعت پس از پرداخت  و یا انجام پرداخت نامشخص ، می بایست اطلاعات دقیق پرداخت را از طریق منوی پشتیبانی ، ارسال تیکت برای بخش تراکنش های ناموفق ارسال تا بررسی و پیگیری های لازم انجام پذیرد .

10-5) در صورتی که پرداخت کننده محصولی را از فروشگاه متصل به درگاه پارس پال خریداری نماید و فروشنده نسبت به ارسال محصول و یا خدمات اقدام ننماید ، پرداخت کننده می تواند حداکثر تا 48 ساعت پس از خرید با مراجعه به منوی پشتیبانی ، ارسال تیکت با ارائه شماره تراکنش پرداخت خود اعلام شکایت نماید ، درخواست های ارسال شده پس از این مدت زمان شامل تضمین پرداخت پارس پال نمیگردد و امکان پیگیری آن وجود ندارد.

11-5) پس از ارسال شکایت از سوی پرداخت کننده ، پارس پال شکایت را از طریق تیکت به فروشنده اعلام می نماید ، فروشنده حداکثر پس از 24 و در موارد خاص 48 ساعت از زمان ارسال تیکت می بایست نسبت به ارسال پاسخ و تعیین وضعیت سفارش اقدام نماید ، کلیه روال های صورت گرفته و یا اظهارات فروشنده از طریق تیکت به پرداخت کننده اطلاع رسانی می گردد.

12-5) در صورتی که نتیجه شکایت پرداخت کننده ، استرداد مبلغ پرداختی باشد ، مبلغ تنها به شماره کارتی که پرداخت از طریق آن صورت پذیرفته است برگشت میگردد.