قوانین پذیرندگان

1-2) استفاده از سرویس پارس پال در وب سایت های که دارای محتوای غیر مجاز، غیر اخلاقی، توهین آمیز و همچنین توهین به نژاد و دسته خاصی از مردم باشد غیرمجاز است و در صورت مشاهده، درگاه و  مبالغ حاصل از آن مسدود خواهد شد.

2-2) کاربر فروشنده باید حداکثر تا 12ساعت بعد از دریافت درخواست سفارش از طرف خریدار به سفارشات دریافتی خود رسیدگی کند.

3-2) در صورتی که کاربری محصولاتی برخلاف قوانین سایت را با ایجاد پوشش با عناوین دیگری به فروش برساند در صورت احراز تخلف، درگاه آن وب سایت و مبالغ حاصل از آن مسدود و کلیه مسئولیت های تخلف بر عهده کاربر و هیچ تعهد و مسئولیتی بر عهده پارس پال نمی باشد.

4-2) کاربر موظف است در سایت خود اطلاعات کامل بخش پشتیبانی اعم از: تلفن تماس، آدرس ایمیل و یا بخش تماس با ما، را جهت ارائه پشتیبانی به پرداخت کنندگان قرار دهد، در غیر این صورت، در صورت مراجعه پرداخت کننده جهت دریافت پشتیبانی، اطلاعات تماس کاربر به پرداخت کننده ارائه خواهد شد.

5-2) کاربر باید شماره رسید تراکنش تأئید شده از سوی پارس پال را به صورت آشکار برروی سایت خود برای خریدار نشان دهد.

6-2) هنگام استفاده از درگاه، پذیرنده و پرداخت کننده موظف به ارسال اطلاعات خریدار به پارس پال می باشند، و در صورت عدم ارسال این اطلاعات به پارس پال پذیرنده می بایست اطلاعات دقیق و کامل از پرداخت کننده در اختیار داشته باشد تا در صورت بروز هر گونه مشکل و یا سوء استفاده آن اطلاعات را به پارس پال ارائه دهد.

7-2) کاربر موظف است هویت خریدار و مشتری خود را احراز نماید، همچنین اعتبار سنجی نام، آدرس پست الکترونیک، تلفن همراه، آدرس، کد پستی و حفظ آن اطلاعات تا 6 ماه پس از پرداخت تماما بر عهده کاربر می باشد و در صورتی که تراکنش غیر مجازی از درگاه پذیرنده انجام گردد که اطلاعات کافی و صحیح جهت انعکاس به مراجع قضایی در اختیار پذیرنده نباشد، تمام مسئولیت پرداخت انجام شده و مبلغ آن بر عهده کاربر می باشد.

8-2) در صورت بروز تخلفی از سوی کاربر و یا آنکه این مجموعه  فعالیت صورت گرفته را مشکوک تشخیص دهد، پارس پال می تواند بدون هیچ اطلاع رسانی مبالغ موجود در حساب کاربری شخص را مسدود و از کلیه پرداخت های صورت گرفته استعلامات لازم از پرداخت کننده،  بانک و ... دریافت نماید و آزاد سازی مبلغ نیز مشروط به دستور مراجع ذیصلاح می باشد.

9-2)  پذیرنده به هیچ عنوان مجاز به ارائه کالا و خدماتی که از قبل موجودی آن تآمین نباشد و یا قادر به تامین اعتبار آن نباشد نیست، و کلیه محصولات ارائه شده در فروشگاه می بایست بر اساس موجودی های حقیقی به فروش برسد، و پارس پال در صورت بروز مشکلی در روال تهیه و ارائه محصول به پرداخت کننده و مشکلات مرتبط با تامین کالا مسئولیتی ندارد و در صورت درخواست پرداخت کننده مبلغ به پرداخت کننده برگشت میگردد.

10-2) استفاده از درگاه پرداخت به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم در داخل فریم (iframe) در وب سایت، برنامه تحت ویندوز، اپلیکیشن های موبایل و یا در هر بستری به غیر از مرورگر به صورت استاندارد که پرداخت کننده قادر به مشاهده مسیر پرداخت نباشد ممنوع بوده و با پذیرندگان متخلف پیرو قوانین برخورد خواهد شد.

11-2) کاربری که به عنوان فروشنده در سایت فعالیت می کند باید پس از ارسال کالا و یا خدمات، از خریدار به هر طریق ممکن مدرک و یا مستنداتی دال بر تحویل محصول دریافت کند و نزد خود به عنوان مدرک نگه دارد که در صورت اعلام خریدار مبنی بر عدم دریافت کالا یا خدمات رسید دریافت شده را به خریدار و همچنین پارس پال ارائه نماید.  

12-2) اگر ضرر و زیانی از جانب فروشنده به خریدار و یا بالعکس وارد شود پارس پال محیطی را برای گفتگوی دوطرف فراهم می کند و زیان دهنده موظف به جبران خسارت است و در صورت عدم حل اختلاف امکان پیگیری قضایی برای دوطرف وجود دارد، اگر ضرر وارده به پارس پال باشد زیان دهنده باید جبران خسارت کند.

13-2) پارس پال اختیار دارد در هر زمان از کاربر اطلاعات تکمیلی در رابطه با فعالیت، خدمات سایت، محتوا، امکانات، نحوه فروش، مشتریان و ... را درخواست نمایید و پذیرنده موظف است سریعا نسبت به اعلام موارد مورد نیاز و شفاف سازی فعالیت اقدام نمایید در غیر این صورت درگاه وب سایت مورد نظر مسدود و در صورت نیاز اطلاعات جهت بررسی به مراجع ذیصلاح ارجاع میگردد.

14-2) پس از ارسال شکایت از سوی پرداخت کننده، پارس پال شکایت را از طریق تیکت به فروشنده اعلام می نماید، فروشنده حداکثر پس از 12 و در موارد خاص 24 ساعت از زمان ارسال تیکت می بایست نسبت به ارسال پاسخ و ارائه مستندات پرداخت اقدام نماید، پس از ایجاد تیکت بررسی وضعیت سفارش سیستم به صورت خودکار مبلغ سفارش را تا زمان تعیین وضعیت تیکت مسدود می نماید و در صورت عدم پاسخگویی و پیگیری از سوی پذیرنده پس از ارسال اخطارهای نهایی مبلغ به کارت پرداخت کننده وجه برگشت میگردد.