قوانین پذیرندگان

1-2) استفاده از سرویس پارس پال در وب سایت های که دارای محتوای غیر مجاز ، غیر اخلاقی ، توهین آمیز و همچنین توهین به نژاد و  دسته خاصی از مردم  باشد غیرمجاز است ودر صورت مشاهده ،  درگاه و  مبالغ حاصل از آن مسدود خواهد شد.

2-2)کاربر فروشنده باید حداکثر تا 12ساعت بعد از دریافت درخواست سفارش از طرف خریدار به سفارشات دریافتی خود رسیدگی کند.

3-2)در صورتی که کاربری محصولاتی برخلاف قوانین سایت را با ایجاد پوشش با عناوین دیگری به فروش برساند در صورت احراز تخلف ، درگاه آن وب سایت و مبالغ حاصل از آن مسدود و کلیه مسئولیت های تخلف بر عهده کاربر و هیچ تعهد و مسئولیتی بر عهده پارس پال نمی باشد.

4-2) کاربر موظف است در سایت خود اطلاعات کامل بخش پشتیبانی اعم از : تلفن تماس ، آدرس ایمیل و یا بخش تماس با ما ، را جهت ارائه پشتیبانی به پرداخت کنندگان قرار دهد ، در غیر این صورت ، در صورت مراجعه پرداخت کننده جهت دریافت پشتیبانی ، اطلاعات تماس کاربر به پرداخت کننده ارسال خواهد شد.

5-2) کاربر باید شماره رسید تراکنش تأئید شده از سوی پارس پال را به صورت آشکار برروی سایت خود برای خریدار نشان دهد.

6-2) هنگام استفاده از درگاه ، پذیرنده و پرداخت کننده موظف به ارسال اطلاعات خریدار به پارس پال می باشند ، و در صورت عدم ارسال این اطلاعات به پارس پال پذیرنده می بایست اطلاعات دقیق و کامل از پرداخت کننده در اختیار داشته باشد تا در صورت بروز هر گونه مشکل و یا سوء استفاده آن اطلاعات را به پارس پال ارائه دهد .

7-2) کاربر موظف است هویت خریدار و مشتری خود را احراز نماید ، همچنین اعتبار سنجی  نام ، آدرس پست الکترونیک ، تلفن همراه ، آدرس ، کد پستی  و حفظ آن اطلاعات تا 6 ماه پس از پرداخت تماما بر عهده کاربر می باشد و در صورتی که تراکنش غیر مجازی از درگاه پذیرنده انجام گردد که اطلاعات کافی و صحیح جهت انعکاس به مراجع قضایی در اختیار پذیرنده نباشد ، تمام مسئولیت پرداخت انجام شده و مبلغ آن بر عهده کاربر می باشد.

8-2) در صورت بروز تخلفی از سوی کاربر و یا آنکه این مجموعه  فعالیت صورت گرفته را مشکوک تشخیص دهد ، پارس پال می تواند بدون هیچ اطلاع رسانی مبالغ موجود در حساب کاربری شخص را مسدود و از کلیه پرداخت های صورت گرفته استعلامات لازم از پرداخت کننده ،  بانک و ... دریافت نماید و آزاد سازی مبلغ نیز مشروط به دستور مراجع ذیصلاح می باشد.

9-2)  پذیرنده به هیچ عنوان مجاز به ارائه کالا و خدماتی که از قبل موجودی آن تآمین نباشد و یا قادر به تامین اعتبار آن نباشد  نیست ، و کلیه محصولات ارائه شده در فروشگاه می بایست بر اساس موجودی های حقیقی به فروش برسد ، و پارس پال در صورت بروز مشکلی در روال تهیه و ارائه محصول به پرداخت کننده و مشکلات مرتبط با تامین کالا مسئولیتی ندارد و در صورت درخواست پرداخت کننده   مبلغ به پرداخت کننده برگشت میگردد.

10-2) استفاده از درگاه پرداخت به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم در داخل فریم (iframe) در وب سایت، برنامه تحت ویندوز ، اپلیکیشن های موبایل و یا در هر بستری به غیر از مرورگر به صورت استاندارد که پرداخت کننده قادر به مشاهده مسیر پرداخت نباشد ممنوع بوده و با پذیرندگان متخلف پیرو قوانین برخورد خواهد شد.

11-2) کاربری که به عنوان فروشنده در سایت فعالیت می کند باید پس از ارسال کالا و یا خدمات ، از خریدار به هر طریق ممکن مدرک و یا مستنداتی دال بر تحویل محصول دریافت کند و نزد خود به عنوان مدرک نگه دارد که در صورت اعلام خریدار مبنی بر عدم دریافت کالا یا خدمات رسید دریافت شده را به خریدار و همچنین پارس پال ارائه نماید .  

12-2) اگرضرر و زیانی از جانب فروشنده به خریدار و یا بالعکس وارد شود پارس پال محیطی را برای گفتگوی دوطرف فراهم می کند و زیان دهنده موظف به جبران خسارت است و در صورت عدم حل اختلاف امکان پیگیری قضایی برای دوطرف وجود دارد، اگر ضرر وارده به پارس پال باشد زیان دهنده باید جبران خسارت کند.

13-2) پارس پال اختیار دارد در هر زمان از کاربر اطلاعات تکمیلی در رابطه با فعالیت ، خدمات سایت ، محتوا ، امکانات ، نحوه فروش ، مشتریان و ... را درخواست نمایید و پذیرنده موظف است سریعا نسبت به اعلام موارد مورد نیاز و شفاف سازی فعالیت اقدام نمایید در غیر این صورت درگاه وب سایت مورد نظر مسدود و در صورت نیاز اطلاعات جهت بررسی به مراجع ذیصلاح ارجاع میگردد .

14-2) پس از ارسال شکایت از سوی پرداخت کننده ، پارس پال شکایت را از طریق تیکت به فروشنده اعلام می نماید ، فروشنده حداکثر پس از 12 و در موارد خاص 24 ساعت از زمان ارسال تیکت می بایست نسبت به ارسال پاسخ و ارائه مستندات پرداخت اقدام نماید ، پس از ایجاد تیکت بررسی وضعیت سفارش سیستم به صورت خودکار مبلغ سفارش را تا زمان تعیین وضعیت تیکت مسدود می نماید و در صورت عدم پاسخگویی و پیگیری از سوی پذیرنده پس از ارسال اخطارهای نهایی مبلغ به کارت پرداخت کننده وجه برگشت میگردد.